- Краматорськ
- Блог
- Чому знижується рівень гемоглобіну і як про це дізнатися
Чому знижується рівень гемоглобіну і як про це дізнатися
Гемоглобін – це складний білок, у складі якого є залізо. Потрапляючи в кров, він поширюється по всьому організму та стає невіддільною частиною багатьох обмінних процесів. В разі зниження рівня гемоглобіну починають проявлятися ознаки дефіциту даного мікроелемента, які дуже важливо вчасно помітити та вжити заходів. Явище зниженого гемоглобіну досить поширене серед людей у всьому світі. Практично третина населення стикається з цією проблемою і потребує допомоги спеціалістів.
У даній статті ми розповімо, як зрозуміти, що у вас знижений гемоглобін, і коли варто звернутися до фахівця в медичний центр.
Нормальний рівень гемоглобіну
Норма гемоглобіну залежить від низки чинників. Насамперед велику роль відіграє стать людини, оскільки чоловічі та жіночі гормони суттєво відрізняються. Крім того, рівень гемоглобіну піддається змінам у разі вагітності.
Допустимий показник для здорового чоловіка варіюється від 135 до 160 г/л, для жінки – від 120 до 140 г/л. Коли жіночий організм стикається з вагітністю, кров починає циркулювати у більшому обсязі, тому гемоглобіну в ній стає менше. У середньому показник залишається на рівні 110 г/л. Дізнатися поточну цифру дуже легко: це робиться за допомогою звичайного аналізу крові, котрий дає точне значення. Записатися на процедуру можна в клініці «Візіум». Ми використовуємо тільки високоякісне обладнання, що гарантує високу швидкість і точність отримання результатів. У разі потреби ви зможете записатися на прийом до терапевта, щоб підібрати відповідне лікування.
Як дізнатися про наявність анемії?
Зниження гемоглобіну рідко проходить безвісти. При цьому страждають одразу багато органів. Про дефіцит цього мікроелемента свідчить прояв наступних симптомів:
- незвично бліда шкіра;
- сухий шкірний покрив, що лущиться
- ламке волосся;
- почастішання головного болю та непритомних станів;
- недостатня кількість енергії для виконання повсякденних завдань;
- зниження артеріального тиску;
- проблеми у роботі шлунка;
- відсутність апетиту; втрата ваги;
- прискорене серцебиття;
- безпричинне підвищення температури.
Якщо дефіцит гемоглобіну несуттєвий, трапляється слабке вираження ознак анемії. Але у разі затяжного стану люди починають помічати різкі зміни у роботі свого організму.
Через які причини знижується гемоглобін?
Причин розвитку анемії в організмі не так мало. Як правило, вона провокується важкими захворюваннями чи серйозними збоями у роботі органів, коли залізо перестає засвоюватися та взаємодіяти з іншими елементами. Серед найпоширеніших причин цього явища:
- наявність зовнішніх чи внутрішніх кровотеч;
- збої в роботі ниркової системи (амілоїдоз, нефропатія, хронічні проблеми);
- захворювання яєчників чи щитоподібної залози;
- онкологія, що впливає на кістковий мозок і вражає інші органи;
- порушення в процесі утворення крові, при яких еритроцитна маса перестає вироблятися у необхідній кількості;
- дієтичне харчування з великими обмеженнями, неповноцінний раціон;
- захворювання шлунково-кишкового тракту, при яких погіршується всмоктування заліза природним шляхом;
- стресові ситуації, депресивний період;
- переливання крові;
- нестача вітамінів;
- важка чи багатоплідна вагітність.
Для виявлення причин та пошуку ефективних методів їх усунення необхідно звернутися до досвідченого фахівця.
До яких наслідків приводить анемія?
Анемія завжди супроводжується наслідками для організму навіть якщо вона проходить доволі швидко. А у разі тривалих порушень і зовсім провокуються збої у роботі органів. Насамперед виникає нестача кисню, через який страждають усі тканини та клітини. Крім того, відсутність заліза призводить до таких наслідків:
- залізодефіцитної анемії у найскладніших формах;
- проблем з дихальними шляхами;
- атеросклеротичні зміни судин;
- збоям у роботі серцевого м'яза (кардіоміопатія, дистрофія міокарда);
- розвитку депресивних станів та сильного стресу;
- порушень у роботі печінки, її збільшення;
- проблемам з вагітністю, включаючи уповільнення розвитку плода:
- ускладнення вже наявних хронічних хвороб.
Важливо вчасно звернути увагу на проблему та почати лікування, щоб запобігти усім можливим ускладненням.
Як вилікувати анемію?
Досягти успіху в лікуванні анемії дозволить лише грамотний підхід з боку спеціалістів. У клініці «Візіум» працюють лише кваліфіковані лікарі, які відповідально ставляться до кожного пацієнта та проводять ретельне обстеження, перш ніж розпочинати лікування.
Терапія може здійснюватися за допомогою таких методів:
- Зміна повсякденного раціону, внесення коригування в режим харчування. Це актуально в тому випадку, якщо анемію спровокував брак різноманітності продуктів в раціоні чи тривала строга дієта. Виправити ситуацію допоможе вживання овочів та фруктів, насичених залізом, а також червоного м'яса.
- Використання препаратів для стимуляції засвоєння організмом низки продуктів. У деяких випадках призначається внутрішньовенне введення лікарських засобів.
- Стимулювання процесу кровотворення за допомогою спеціальних препаратів. Вони підвищують активність кісткового мозку та стимулюють продукування еритроцитів.
- Переливання крові чи окремих її компонентів. Дозволяє усунути наслідки зовнішніх чи внутрішніх кровотеч. Ефективно стимулює обмінні процеси.
Всі перераховані вище методи повинні застосовуватися строго під наглядом професіоналів. Забезпечити повний супровід та вибір ефективного лікування можуть наші спеціалісти у клініці «Візіум».