Ведення вагітності: записатися на прийом | Медичний центр Візіум
запис на консультацію
UA / RU
Пошуковий запит не повинен бути коротшим за 4 символи

Ведення вагітності

Період вагітності - це тривалий, складний та відповідальний період у житті жінки, протягом якого, залежать не лише власні життя та здоров'я, а й дитина. Вкрай важливо, щоб майбутню маму курирували кваліфіковані та досвідчені фахівці, які підкажуть, як правильно поводитися, і вчасно виявлять загрозу виникнення небезпеки для плоду. Це допоможе уникнути непередбачених ускладнень та помилок, які можуть нашкодити дитині.

visium-clinic-vedenie-beremenosti
Постановка на облік

Щойно підтверджується факт вагітності, майбутня мати має стати на облік до медустанови, щоб подальші місяці протікали під патронатом лікарів. Протягом усього періоду вони інформуватимуть її про стан плоду і вчасно нададуть необхідну допомогу у разі виникнення будь-яких ускладнень.

Стати на облік бажано максимально ранньому терміні. Це пов'язано з особливістю формування дитини в утробі матері — саме в першому триместрі відбувається закладання всіх систем та органів, і недбале ставлення в цей період часто стоїть малюкові здоров'я. Лікарі повинні переконатися, що організм здатний на виношування дитини, і допомогти майбутній мамі сформувати правильний режим харчування, відпочинку та фізичних навантажень, які не зашкодять дитині.

Для виявлення всіх станів, які можуть вплинути протягом цього процесу, проводиться діагностичне обстеження - гінекологічний огляд, визначення терміну гестації, консультації вузькопрофільних фахівців (кардіолога, ендокринолога, стоматолога та ін.).

Ранні ознаки
  • тривала затримка менструації;
  • нагрубання молочних залоз, їх збільшення та підвищена чутливість;
  • ранкова нудота;
  • зміна смакових відчуттів (наприклад, потяг до поїдання крейди або екзотичної їжі);
  • поллакіурія (часте сечовипускання);
  • часті перепади настрою, пов'язані з гормональною перебудовою.
Необхідні діагностичні дослідження
  • моніторинг загального стану майбутньої мами (вимірювання артеріального тиску, пульсу, температури тіла, загальні аналізи крові та сечі);
  • виявлення можливих хронічних захворювань та вогнищ інфекції (наприклад, каріозних порожнин у зубах);
  • діагностика розвитку плода (УЗД, аускультація серцебиття);
  • контроль виникнення симптоматики хронічних захворювань матері (наприклад, гіпертонічної хвороби або варикозного розширення вен нижніх кінцівок).
Гінекологія

Для виявлення всіх можливих ризиків та профілактики розвитку ускладнень проводиться комплекс лабораторних та інструентальних тестів. Загальні аналізи крові та сечі дозволяють виявити ознаки гострого та хронічного запального процесу, збудники якого можуть нашкодити плоду. Кров матері досліджується також виявленням групи крові і резус-фактора (у разі негативного результату потрібен інтенсивний моніторинг стану дитини та, у певних випадках, специфічна профілактика розвитку резус- і АВ0-конфлікта). Також досліджується система гемостазу, що дозволяє визначитися з ризиками під час природних пологів чи кесаревого розтину.

Запис на прийом

Запишіться на прийом до лікаря через форму на сайті і наші координатори зв'яжуться з Вами, щоб підібрати зручний час візиту

Вкажіть ваше ім'я
Введіть номер коректно
Оберіть послугу
Оберіть послугу
Відділення
Вкажіть відділення
Ваш запит успішно надіслано

З Вами зв'яжуться найближчим часом

Відбулася помилка, повторіть пізніше
Ведення вагітності | Запис на прийом
Що запитати у гінеколога під час постановки на облік?
Коли потрібно провести перший скринінг?

Перший скринінг проводиться терміном від 11 до 14 тижня. Він включає комплексне обстеження і дозволяє виявити які-небудь вади розвитку у малюка, так як на цьому терміні відбувається закладка систем органів.

Чи потрібно при вагітності дотримуватися дієти?

Їжа, яку вживає жінка, має бути корисною та містити необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів та вітамінів. Потрібно повністю виключити алкогольні та слабоалкогольні напої, зменшити кількість смаженого, гострого та жирного у своєму раціоні. Не рекомендується також вживати в їжу солодкі та газовані напої, тому що вони викликають здуття, не термооброблені м'ясо та рибу, гриби та морепродукти. Їжа, яка не пройшла термообробку, часто буває джерелом інфекцій, що впливають на розвиток плода.

Які фізичні вправи корисні для вагітності?

Фізична активність у разі важлива, оскільки посилює кровотік (зокрема, в плаценті). Так малюк отримує більше кисню, проте варто пам'ятати, що інтенсивний спорт у цьому випадку може бути небезпечним. Принести користь можуть зарядка, прогулянки на свіжому повітрі, йога, пілатес та інші комплекси вправ низької інтенсивності. Однак варто пам'ятати, що за найменшого погіршення стану варто припинити спорт і негайно звернутися до лікаря.

Чи варто перейти на інший графік роботи?

Необхідність зміни графіка або місця роботи залежить від багатьох факторів - стану матері та плода, особливостей роботи та рекомендацій лікаря, що веде вагітність. Жінка повинна мінімізувати контакт із комп'ютером і, по можливості, стежити за достатнім рівнем фізичної активності. У майбутньої мами може спостерігатися токсикоз або різкі зміни настрою, що погано поєднується із постійною роботою. У цей період не можна перевтомлюватись. Найчастіше найбільш раціональним рішенням буде зменшення часу та обсягу роботи аж до повного виходу у декретну відпустку.

Які вітамінні комплекси та препарати приймати?

Будь-які препарати, зокрема вітамінні, призначає лише лікар. Самолікування та самопрофілактика в даному випадку можуть призвести до порушень у розвитку плода. Найбільш частим призначається комплексом є фолієва кислота в перший триместр, так як вона благотворно впливає на розвиток нервової системи у дитини.

Що потрібно робити коли встаєш на облік у зв'язку з вагітністю?

Слід звернутися до гінеколога для підтвердження факту вагітності та постановки на облік. Якщо є скарги, їх варто озвучити лікарю. Далі фахівець проведе огляд на гінекологічному кріслі із взяттям матеріалу для аналізів. Після цього оформляється карта, до якої вносяться дані жінки та УЗД. Наступні інструкції вона одержує безпосередньо від лікаря.

На якому терміні вагітності починає зростати живіт?

У середньому збільшення матки відбувається після 12 тижнів, проте помітна зміна форми живота спостерігається на 20 тижні. Однак цей процес залежить від багатьох факторів — конституційних особливостей майбутньої мами, ваги та розміру дитини, сили м'язового каркасу в пресі. Неможливо визначити, коли почне збільшуватись живіт у кожному окремому випадку.

Як відбувається ведення вагітності?

Жінка після постановки на облік згідно з встановленим графіком відвідує свого лікаря. Проводяться скринінгові УЗД, що дозволяють стежити за розвитком та станом плода, його аускультація, обстеження майбутньої мами. Спільно ці заходи дозволяють вчасно виявити можливі ускладнення та нівелювати їх.

Які фрукти та овочі не можна їсти під час вагітності?

Універсальна рекомендація - не вживати екзотичних фруктів та овочів, які можуть викликати алергічну реакцію у матері. До цієї групи належать будь-які алергени, наприклад, мед.

На якому боці не можна спати вагітним?

Оскільки фізіологічно у дорослих людей права нирка знаходиться дещо нижче за ліву, сон на правому боці іноді викликає її здавлення збільшеною маткою. Це може призвести до порушення її роботи, тому на пізніх термінах не рекомендується спати на правому боці. Також неправильно спати на спині через ризик здавлення нижньої порожнистої вени. Найбільш фізіологічне становище для сну - на лівому боці.

Будь-ласка, оберіть мову