- Краматорськ
- Блог
- Тепловий удар
Тепловий удар
Ці стани схожі і виявляються однаковими симптомами, проте різниця між ними все ж таки є.
Сонячний удар - різновид удару теплового. При загальному перегріві організму настає тепловий удар, він викликаний не тільки перегрівом на сонці, але й тривале перебування в погано. провітрюваному та задушливому приміщенні, робота в цеху, тривале знаходження в дорожній «пробці», лазня та сауна також можуть закінчитися тепловим ударом. Шанці перегріву збільшуються, якщо людина до того ж одягнений у щільний синтетичний одяг.
Сонячний удар - «продукт» безпосереднього впливу сонця. Під променями відкритого сонця голова перегрівається, відбувається розширення судин, кров різко приливає до голови. В першу чергу сонячний удар б'є по нервовій системі, а також шкірі: якщо людина загоряла на пляжі в годину пік сонячної активності, без головного убору і сонцезахисного крему, то легко отримати серйозні опіки.
Симптоми перегрівання організму і від сонця, і від спекотного повітря у приміщенні схожі. Але найчастіше сонячний удар вимагає більшого часу для відновлення здоров'я. Найгірше переносять зайву дію сонця і тепла діти та люди похилого віку. Також більше ризикують отримати тепловий удар люди із захворюваннями серця та судин, з надмірною вагою, які вживають алкоголь.
Ознаками сонячного та теплового удару є такі симптоми :
- - червоніє шкіра обличчя та тіла
- - виступає холодний піт, з'являється відчуття різкої слабкості
- - починається задишка, голова паморочиться і болить, темніє в очах, нудить
- - пульс слабшає, температура підвищується до 40 °С
- - може початися носова кровотеча, особливо у дітей
- - у важких випадках відкривається блювота, людина втрачає свідомість.
Перша допомога
При ознаках перегрівання у людини слід викликати «швидку»: оцінити справжній стан і дати точні рекомендації потерпілому може лише фахівець. До приїзду лікаря потрібно:
- - перенести потерпілого в прохолодне затемнене місце
- - розстебнути комір, зняти піджак або інший сором'язливий одяг, особливо якщо він синтетичний
- - прикласти до лоба або потилицю змочений холодною водою рушник
- - дати випити прохолодної води.
Основні правила, як не допустити перегрівання організму:
- - не знаходитесь на відкритому сонці з 11-00 до 16-00
- - не забувайте носити головні убори – особливо це стосується маленьких дітей та любителів засмагати
- - користуйтеся сонцезахисними кремами, не засмагайте під відкритими променями сонця – у тіні та під парасолькою теж можна засмагнути
- - одягайте одяг з легких натуральних тканин - льону, бавовни
- - не переїдайте та не вживайте алкоголь, особливо у сильну спеку
- - пийте більше рідини, якщо немає проблем з нирками та набряками. Добре вгамовують спрагу квас, чиста вода, морси, зелений чай, а не солодкі напої та газування
- - повітря в приміщеннях має постійно циркулювати, тому не заощаджуйте на кондиціонерах, вентиляторах, добре провітрюйте кімнати, коли спека спадає.