- Краматорськ
- Блог
- 12 Порад правильного харчування
12 Порад правильного харчування
Всі знають, що таке правильне харчування, але якось руки не доходять це застосувати на практиці. Або це зазвичай відкладається на понеділок або, у кращому разі, думаєте розпочати із завтрашнього дня. Є хороша приказка: «Ніколи не відкладай на потім те, що можна зробити зараз». Тому відкладати не будемо, почнемо зараз.
12 порад правильного харчування від лікаря - дієтолога медичного центру "Візіум" Латиш Н.О.
1. Харчування має бути дробовим, тобто. часто і потроху. Мінімум 4-5 разів на день та невеликими порціями. Ви скажете, що у вас немає можливості так часто їсти, багато працюєте. Відмінно, значить, приготуйте заздалегідь і візьміть із собою або пийте кисломолочні продукти, благо вибір зараз величезний (кефір, питний йогурт, навіть можна іноді ряженку), коли у вас немає часу поїсти. Не лінуйтеся і не забувайте про себе.
2. Не наїдайтеся перед сном, хоча якщо ви дотримуватиметеся першого пункту, то до вечора голод буде не таким сильним. Але, якщо все-таки голод атакував вас, то краще випийте, але тільки із задоволенням, склянку кефіру і спокійно лягайте спати.
3. Забудьте про звичку їсти на ходу. Справа в тому, що якщо є повільно, механізм, що керує насиченням, діє правильно і сигнал про отримання достатньої кількості їжі вчасно надходить у мозок. На ходу, похапцем цей механізм вчасно не спрацьовує, і через це можна з'їсти набагато більше, ніж потрібно.
4. Ніколи не об'їдайтеся. Це дуже шкідливо і для шлунка і в цілому для організму. Деякі фахівці рекомендують перед їжею обв'язувати талію поясом чи мотузкою. При переїданні стане тісно, і більше належного не проковтніть.
5. Щодня вживайте велику кількість сирих овочів та фруктів, у яких багато клітковини. Заведіть собі за правило щодня готувати салат зі свіжих овочів (капуста, морква, буряк, зелень, огірки, помідори тощо). Тільки заправляйте салат не майонезом, а соняшниковою чи оливковою олією.
6. Не пийте воду під час їжі і після. Краще випийте, якщо хочеться, перед їжею. Проте! Пийте протягом дня достатню кількість рідини, краще, звичайно, якщо це буде чиста питна вода.
Обмежте вживання борошняних продуктів, солодощів, алкоголю. Альтернатива борошняним продуктам – хлібці, зерновий хліб, з висівками; солодощів-сухофрукти, мед; а ось алкоголь замінити чимось складно (якщо тільки келихом сухого вина), просто дотримуйтесь правила помірності і робіть це не часто.
9. Обмежте вживання солі, спецій та різних приправ. Просто поступово зменшіть порцію, що додається в їжу, т.к. якщо це зробити різко і відразу, то їжа здаватиметься прісною.
10. Різноманітність харчування. Обов'язковою умовою правильного харчування є отримання необхідних для людини поліненасичених жирних кислот, мікроелементів, макроелементів, вітамінів, мінеральних речовин та незамінних амінокислот. Щоб бути впевненими в тому, що ви отримуєте все необхідне, намагайтеся харчуватись різноманітно. Все, що вам потрібно, можна отримати навіть із такої простої їжі, як овочі, фрукти, злаки, бобові.
11. Ваше тіло просить води. Так, саме води, а не пива або солодких напоїв. Навіть у спеку, якщо вам здасться, що ви мрієте про лимонад або пиво, випийте дві склянки води, і ви зрозумієте, що ні пива, ні лимонаду вам і даремно не треба. Постарайтеся якнайбільше випивати звичайної питної води. Якщо немає індивідуальних протипоказань, то щонайменше 1-1,5 літра води на день. Кава, чай та газовані напої не принесуть необхідної користі вашому тілу, а деякі з напоїв лише збагатять ваш організм зайвою хімічною корисністю. До речі, а ви знаєте, що всякі коли не тільки не втамовують спрагу, а й, навпаки, містять речовини, що стимулюють спрагу?!!
12. І, звичайно, їжте із задоволенням, по можливості створюючи приємну атмосферу для травлення. Ніколи не читайте під час їжі, зазвичай непомітно з'їдається більше, ніж хочеться і належить.
Почніть з малого, хоча ці дванадцять пунктів – це вже суттєва зміна свого харчування. Так, і зробіть це зараз, а не з понеділка. Приємного апетиту!