Порушення менструального циклу Медичний центр Візіум
запис на консультацію
UA / RU
Пошуковий запит не повинен бути коротшим за 4 символи

Порушення менструального циклу

Сьогодні порушення менструального циклу є одним з найбільш поширених гінекологічних відхилень. Хоча б раз у житті з цим стикаються майже всі жінки. Але одна справа - «випадковий» збій, викликаний стресом, інше - постійні затримки.

У жінок, які народилися і виросли в наших широтах, перша менструація настає, як правило, з 12 до 13,5 років. Протягом першого року цикл встановлюється. І все-таки за цей перший рік (як, власне, і наступні) має пройти не менше 8 циклів. Якщо після 14 років місячні все ще не почалися, дівчинці потрібно обстеження.

Тривалість циклу відраховується від початку одної менструації до початку наступної: мінімум 21 день, максимум - 33. Серйозною проблемою вважається затримка на 14 днів і більше; стан олігоовуляції. Бувають і обернені ситуації, коли менструація, навпаки, приходить занадто часто.

З іншого боку, якщо протягом багатьох років цикл йшов 21-22 дні, а потім раптово став довшим, можливо, це теж сигнал тривоги. Варто звернути увагу і на тривалість самих виділень: наприклад, якщо з 5-7 днів цей процес скоротився до 1-3-х.

5 причин порушення менструального циклу:

1. Найчастіша (і найбанальніша) причина збоїв - інфекції органів малого таза. Тому в першу чергу необхідно обстежитися на предмет збудника (це можуть бути, наприклад, хламідії, уроплазми, мікоплазми) і провести протизапальне лікування. Якщо проблема зводилася до інфекції, як правило, порушення циклу більше не повторюються.

2. Набагато складніша ситуація, коли за нерегулярністю циклу криються гормональні порушення. Вони можуть виникати на різних ланках освіти гормонів, тому є їх певний перелік, який обов'язково перевіряється.

3. Гормональні збої можуть відбуватися і в самих яєчниках. Однак зовсім не обов'язково через запалення в даний момент. На жаль, причиною може виявитися, наприклад, високий інфекційний індекс у дитинстві: тобто часті застудні захворювання у дівчинки до 12 років.

4. Перенесені краснуха і вітряна віспа також можуть вплинути на закладку фолікулів у яєчнику і часом порушення виникають буквально з першого ж циклу. Складність тут у тому, що самі підлітки рідко звертають на цю увагу, тому і діагностується проблема значно пізніше.

Гінекологія

Моніторинг репродуктивного здоров'я – завдання кожної жінки, незалежно від її віку

5. Буває, що фолікулярний апарат генетично так закладений, що у жінки все життя будуть порушення циклу - так званий полікістоз яєчників Зазвичай такі пацієнтки перебувають на диспансерному обліку.

Якщо у Вас є одна з причин обов'язково зверніться до лікаря.

Будь-ласка, оберіть мову